KONWOJE
Konwój - poruszający się KOD CZARNY. Każdy kto naruszy strukturę konwoju, bądź zagraża jego dotarciu w miejsce docelowe może zostać spacyfikowany przez jednostki biorące w nim udział.
Konwój na więzienie stanowe przysługuje każdemu zatrzymanemu pod warunkiem że LSPD możliwość przeprowadzenia owego konwoju.
Funkcjonariusz obejmujący SuperVising nad konwojem zobowiązany jest do mobilizacji wszystkich dostępnych jednostek do uczestniczenia w konwoju
Zorganizowanie briefingu (KOD 8) na komendzie, na której znajduje się zatrzymany w celu omówienia trasy konwoju, przedstawienia wytycznych obowiązujących podczas dokonywania transportu więźnia.
Funkcjonariusze biorący udział w konwoju mają obowiązek:
posiadać kamizelkę kuloodporną
stosowania się do wytycznych SuperVisora, nie ma tutaj miejsca na podejmowanie własnych decyzji
zajmować miejsce w radiowozie zawsze za kierowcą pojazdu
Konwój ma za zadanie poruszać się z prędkością o której decyduje SuperVisor. Konwój może poruszać się w dwóch formacjach:
filar
szachownica (tylko na trasach dwupasmowych)
FILAR - wszystkie pojazdy poruszają się za sobą, jeden za drugim zachowując odstęp 10 metrów.
SZACHOWNICA - każdy z pojazdów biorących udział w konwoju, porusza się na zmianę innym pasem ruchu. Ta formacja ma za zadanie zminimalizować prawdopodobieństwo wypadku podczas ewentualnej próby odbicia konwoju.
Każdy obiekt napotkany na drodze ma obowiązek oddalić się po jednym komunikacie ze strony konwojentów w jego stronę. Jeżeli obiekt, w ciągu dalszym porusza się przy strukturze konwoju, możliwe za autoryzacją supervisora jest oddanie strzałów w opony pojazdu lub w przypadku braku skutku bezpośrednio w kierowcę.
Na teren placówki więziennej wjeżdża tylko pojazd w którym znajduje się przyszły osadzony. Reszta pojazdów ma za zadanie obserwować teren przed więzieniem.
Konwój zwykły: 80 miesięcy
Konwój podwyższonego ryzyka: 150 miesięcy oraz za zgodą SV akcji.
Last updated